agnieszkakawka | e-blogi.pl
agnieszkakawka
Odpowiedni daszek nad stylowe drzwi 2014-12-19

          Czy wiesz, co nie, co o aktualnym, nowoczesnym budownictwie? Wszędzie właściwie montujemy najnowszej generacji urządzenia, aby ułatwić sobie życie. Montujemy przede wszystkim drzwi, bramy, które same się otwierają za pomocą pilota czy też światła, które za pomocą pilota się zaświecają bądź gaszą.  Na szczęście zachowujemy też rozum i naszej miłości bądź rodzinnej atmosfery nie przekształcamy w samo zdalnego pilota.                Biorąc pod uwagę elewacje oraz nasze okiennice z domami w większości przypadków nie są one dodatkowo zadaszone. Jeśli chodzi jednak o drzwi to najczęściej w nowych domach są bezpośrednio pod zadaszeniem. Przykładem mogą być nowoczesne domy z niewielkim gankiem bądź wcięciem ściany parteru pod ścianę piętra. Przede wszystkim jest to z tego powodu projektowane, gdyż jak wychodzimy z naszego przytulnego gniazdka jeszcze nam nic nie kapie na głowę w momencie deszczu. Ważniejsze według mnie jednak jest śnieg, który lubi nam zasypywać całe drzwi. W momencie jak mamy zadaszone drzwi wejściowe nie musimy się martwić, że w momencie otwarcia drzwi wleci nam do domu lawina śniegu. Jednakże, co możemy zrobić, kiedy nie mamy takiego rozwiązania architektonicznego, które by nam to ułatwiało. Rewelacyjnym rozwiązaniem są daszki systemowe, dzięki którym nic nie powinno nam kapać na głowę. Najważniejsze jest, że daszki możemy zamontować w dowolnym miejscu – nad drzwiami, oknami bądź nad balkonem. Jeśli mowa jest o balkonie to całkiem jest to fajna sprawa, jak mieszkamy w bloku na ostatnim piętrze. Z reguły na najwyższych piętrach nie ma daszka, a zimą cały balkon jest w śniegu, zaś podczas deszczy staje się jedną wielką kałużą. Uniknąć tego można właśnie za pomocą montażu daszków.


                Daszki są dostępne w przeróżnych wzorach oraz wielkościach. Jeśli chcecie więcej, to zapraszam na stronę internetową http://www.metal-gum.com z której na pewno zaczerpiecie multum informacji. Jeśli posiadacie dom to przede wszystkim przed zimą zadbajcie o swoje bezpieczeństwo, ciepło i elewacje. Nie można zaprzeczyć, że profesjonalnie przygotowana strona internetowa z konkretnymi informacjami to rewelacyjne rozwiązanie, gdy potrzebujemy rady. Nie ma również, co zwlekać przed wyciągnięciem telefonu i zatelefonowaniem, jeśli mamy jakieś wątpliwości.


Odszkodowanie dla osób wywłaszczanych 2014-12-11


Dla niektórych budowa drogi może wiązać się z przymusową przeprowadzką. Właściciel wieczysty powinien uczestniczyć w kolejnych etapach wywłaszczenia, aby móc chronić swoje prawa.


Warto pamiętać m.in. o tym, że właścicielowi przysługuje stosowne do wartości utraconych praw odszkodowanie. Jest ono ustalane na podstawie stworzonego przez rzeczoznawcę majątkowego operatu. Podstawą do wyznaczania wysokości odszkodowania jest rynkowa wartość nieruchomości. Może to być gotówka albo nieruchomość zamienna.Wycena nieruchomości na potrzeby kredytu hipotecznego 2014-12-08

 


Żaden bank nie będzie chciał udzielić kredytu hipotecznego, jeśli nie będzie miał gwarancji, że pożyczone pieniądze są w odpowiedni sposób zabezpieczone. Dla banku zabezpieczenie stanowi hipoteka, dlatego musi on sprawdzić wartość danej nieruchomości. W efekcie określenia tej wartości bank upewnia się, czy wnioskowana kwota kredytu odpowiada wartości nieruchomości, na której ma być ustawiona hipoteka. Jest to współczynnik LTV.


 


Kiedy wyceniane jest mieszkanie? Zdecydowana większość przypadków wyceny nieruchomości następuje już po wstępnej decyzji kredytowej. Jedynie w sporadycznych wypadkach bank żąda zrobienia wyceny przed decyzją dotyczącą przyznania kredytu. Wersja druga zdecydowanie bardziej działa na niekorzyść osoby ubiegającej się o kredyt. Istnieje ryzyko, że zostaną podniesione koszty wyceny, natomiast kredyt nie zostanie przyznany.


 


Kto wycenia nieruchomość? Opcje wyceny są dwie. Pierwszą z nich stanowi wycena bankowa, która jest wykonywana przez pracowników banku. Odbywa się ona na podstawie udzielonych przez właściciela danych zebranych podczas inspekcji nieruchomości, czy zrobionych zdjęć. Wartość nieruchomości jest określona na podstawie porównań danej nieruchomości z nieruchomościami do niej podobnymi pod względem rodzaju, lokalizacji, powierzchni, standardu wykończenia, technologii budowlanej. Banki korzystają ze zróżnicowanych baz danych o cenach ofertowych. W ostatnim czasie popularnością w tego typu działaniach cieszy się System AMRON – System Analiz i Monitorowania Rynku Obrotu Nieruchomościami, który należy do Związku Banków Polskich. Drugim sposobem wyceny jest wycena przez rzeczoznawców majątkowych, którzy są wyspecjalizowani w zakresie szacowania wartości nieruchomości oraz innych urządzeń, jakie są na trwałe z gruntem związane. Jest to bardziej realna wycena niż w przypadku pierwszym. Wycena sporządzana przez rzeczoznawcę jest przedstawiana w formie pisemnej jako operat szacunkowy. 


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]