agnieszkakawka | e-blogi.pl
agnieszkakawka
O mnie 2014-09-18

Od zawsze podobał mi się tekst niezniszczalnej Kwiatkowskiej, która w swojej filmowej roli, z hardą miną powtarzała „ JA jestem kobieta pracująca, co żadnej pracy się nie boi”. Ja również się nie boję, chociaż niejednokrotnie widzę w oczach męskiej części klienteli pewne zapytanie.


Skończyłam Inżynierię Lądową oraz Budownictwo, a następnie naszkicowałam swój własny plan życia zawodowego. Wiedziałam, że każdy budynek kryje w sobie coś, co chciałabym poznać. Idąc tym tropem zdobyłam licencję rzeczoznawcy majątkowego i pośrednika obrotem nieruchomościami. Każdego dnia dokładam wszelkich starań, by realizować najwyżej postawione cele. Profesjonalnie i chłodno podchodzę do spraw administracyjno – urzędowych, ale kobieca wrażliwość pozwala mi nie tracić ciekawości i pasji do urzeczywistniania spraw moich zleceniodawców.


Łączę w sobie profesjonalizm, fachowość z ludzkim podejściem do wszystkich spraw. W moich oczach, wykonywana przeze mnie profesja jest zawodem zaufania publicznego. Kieruję się wysoką etyką zawodową będąc rzetelną, skuteczną i obiektywną w swoich działaniach. 


 Podnosimy wartość nieruchomości 2014-09-11

W dzisiejszych czasach sprzedaż nieruchomości to cały proces -począwszy od strony prawnej, formalne, a skończywszy na niektórych niuansach, które w ogólnym rozrachunku stają się istotnymi czynnikami. Pisałam o sytuacjach, w których warto dokonać wyceny nieruchomości, dzisiaj chcę powiedzieć wam o innym aspekcie usług, która z punktu widzenia sprzedającego mogą okazać się szalenie wartościowymi.Wyobraźcie sobie, że nosicie się z zamiarem sprzedaży niemłodego już domu. Jest on położony w dobrej lokalizacji, ale pomimo tego wycena nie jest dla was zadowalająca. Okazuje się,że stan domu zacznie obniża wartość rynkową nieruchomości. Co teraz? Zamówcie inspekcje nieruchomości. Po pierwsze dowiecie się co wymaga największej naprawy i robiąc ją podwyższacie wartość, a po wtóre unikniecie zarzutu ze strony kupujących, że zatailiście jakieś wady (o wykazanych macie obowiązek poinformować kupców).


Dla własnego bezpieczeństwa wyceń dom 2014-09-09

Nikt nie zakłada, że dotnie go niespodziewane zdarzenie, które zniszczy dobytek jego życia i absolutnie nikt nie życzy tego drugiej osobie. Jednak, gdy obserwuję coroczne anomalia pogodowe, które w jednym momencie potrafią zamienić piękne domy w wielką górę gruzu mam ochotę gorąco namawiać wszystkich do rozsądnego podejścia do zabezpieczenia własnych dóbr.Dla znaczącej większości posiadana nieruchomość to w rzeczy samej dorobek całego życia. Domy budowane czy też kupowane w oparciu o kredyty hipoteczne są obowiązkowo objęte wyceną rzeczoznawcy nieruchomości, jednak starsze niekoniecznie w ogóle takową posiadają. Analizując wiele sytuacji z jakimi miałam styczność w swojej pracy jestem przekonana o tym, że każda nieruchomość powinna posiadać swoją profesjonalną wycenę. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. W przypadku zniszczeń o wiele łatwiej jest uzyskać pomoc. Oprócz tego wycena jest wymagana w większości firm ubezpieczeniowych. Tym krokiem doszliśmy do sedna – wyceń i ubezpiecz swój dorobek życia. Wycena nieruchomości jest konieczna podczas wnioskowania o wypłatę odszkodowania, niezależnie czy mówimy o szkodach materialnych czy o samym wywłaszczeniu. W przypadku starszych nieruchomości opłaca się wykonać również inspekcji nieruchomości , która wykaże w jakim rzeczywistym stanie jest obiekt. Z resztą to posunięcie zalecam również podczas spraw dotyczących ustalenia wartości spadku a nawet podczas kupna domu. Zwróćcie uwagę,że każda z nadmienionych przeze mnie sytuacji bynajmniej nie jest niemożliwa – a wręcz przeciwnie, może spaść jak grom z jasnego nieba. Trzymanie się litery prawa i ustawodawstwa wyłącznie w procesie sprzedaży jest oczywiście konieczne, ale jak pokazują moje doświadczenia zawodowe i historie wielu ludzi – warto samodzielnie, bez nakazów ustawy, zadbać, by nasze nieruchomości posiadały właściwie i aktualne dokumenty.Konkludując, pokusiłabym się o stwierdzenie, że wycena nieruchomości jak i inspekcja jej stanu to jak nasza kartoteka zdrowia. Zawsze powinna być aktualna ze stanem rzeczywistym, co nie oznacza, że wycen należy dokonywać z przesadną częstotliwością. Co zrobisz - to Twoja decyzja, ale warto to przemyśleć.


Witam na blogu! 2014-09-02

Są takie sprawy, które powinny być przedstawiane w sposób zrozumiały, jak najbardziej prosty, ale w żadnym stopniu nie pozbawiony konkretów i ważnych szczegółów. Do takich zagadnień należy obrót nieruchomościami. 


Każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tą tematyką, wie, że w pewnym momencie konieczna jest fachowa pomoc. Pojawiające się pytania wymagają szybkiej i poprawnej odpowiedzi. Mój blog będzie niczym sufler, który wyjaśni kiedy wykonać inspekcji nieruchomości, jakie są formy umów kupna nieruchomości, a także poruszy zagadnienia podatkowe i kredytowe. Fachowo i konkretnie – to pewność i szybkie działanie. 


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]