Kim zostać? | agnieszkakawka | e-blogi.pl
agnieszkakawka
Kim zostać? 2015-03-18

Nie ma chyba wśród nas osoby, która nie szukałaby ciekawej, satysfakcjonującej, nie męczącej a zarazem dobrze płatnej pracy. Czytając te przymiotniki jedyne co przychodzi mi go głowy to myśl, że takich miejsc pracy nie ma. Nie jest łatwo zdobyć taką posadkę gdyż chętnych jest wielu. Można jednak zapewnić sobie spokojną i dostatnią przyszłość chociażby poprzez wyuczenie zawodu jakich jest mało. I właśnie do tego wąskiego grona specjalistów należy bycie rzeczoznawcą majątkowym.
Rzeczoznawca majątkowy to jeden z zawodów, który zalicza się do zawodów chronionych. Ponadto aby móc wykonywać ten jakże odpowiedzialny i trudny zawód należy posiadać odpowiednie uprawnienia. Czy jednak ciężar odpowiedzialności jest równomierny z oferowanym wynagrodzeniem? Jaką wiedzę trzeba posiadać i jak wygląda dzień pracy rzeczoznawcy?


Podstawową cechą charakteru jest bycie profesjonalistą i osobą obiektywną. Musi on posiadać także odpowiednią, szeroką wiedzę w zakresie rynku nieruchomości terenu na jakim działa. Pamiętaj więc, ze wycena domu to nie tylko wycena zgodnie z wytycznymi ale też trzeba odpowiednio ocenić lokalizację, stan techniczny budynku jak i wszelkie elementy dodane do określonej nieruchomości.Co więc zrobić by zostać rzeczoznawcą majątkowym?


Przede wszystkim musisz posiadać wykształcenie wyższe, nie musi być ono magisterskie, no i nie możesz być osobą karaną. Konieczne jest jednak ukończenie odpowiednich studiów podyplomowych w zakresie wyceniania nieruchomości bądź innych o podobnym profilu, które pozwolą Wam przybliżyć sobie wiedzę z właśnie takiego zakresu. Żeby nie było tak łatwo to niezbędna jest oczywiście praktyka 12 miesięczna i zdanie egzaminu państwowego, który pozwoli Wam wykonywać ten jakże trudny i odpowiedzialny zawód.Jeśli chodzi o zarobki rzeczoznawcy majątkowego to średnia krajowa kształtuje się na poziomie ok. 4 875 zł, jednak spory odsetek z nich zarabia ponad 7 tys. i część poniżej 3 tys.


Gdzie szukać pracy po uzyskaniu zawodu?


Przede wszystkim można samemu otworzyć działalność gospodarczą i poszukiwać zleceń na własną rękę. Można także szukać etatów w policji, sądzie czy też banku. Często jednak zdarza się, że pracuje się w firmach zajmujących się wyceną.


Dodaj komentarz


wieczna opiekunka 2015-05-30

Praca na pewno ciekawa ale nie dla mnie :) ja nie nadaje sie do zadnej pracy gdzie ma sie do czynienia z pieniedzmi, nawet teoretycznie :)
Ciekawy blog gratuluje i pozdrawiam :)
http://uposledzona.blogujaca.pl

e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]